Περιφέρεια Αττικής: 41 πολιτιστικές εκδηλώσεις μέσω live streaming

Ειδικότερα το πρόγραμμα των ζωντανών μεταδόσεων ξεκίνησε την Παρασκευή 25 Σεπτεμβρίου και μέχρι την Τρίτη 3 Νοεμβρίου θα προβάλλονται στο κανάλι της Περιφέρειας στο ΥouΤube, 41 μουσικές συναυλίες και θεατρικές παραστάσεις ανοιχτές για όλους τους θεατές που θέλουν να τις απολαύσουν και οι οποίες δεν ήταν εφικτό να πραγματοποιηθούν σε φυσικούς χώρους και με ζωντανή την παρουσία του κοινού, εξαιτίας των απαραίτητων υγειονομικών μέτρων που τέθηκαν σε ισχύ.

grafiko-ekdiloseis--1068x600

Υπενθυμίζεται ότι η Περιφέρεια Αττικής, έχοντας ως βασική πεποίθηση ότι ο πολιτισμός αποτελεί τη ραχοκοκαλιά μιας υγιούς κοινωνίας, αποφάσισε να στηρίξει το καλοκαίρι του 2020 το χώρο του πολιτισμού, καταρτίζοντας ένα πλούσιο και πλουραλιστικό καλλιτεχνικό πρόγραμμα 140 εκδηλώσεων, υπό την επιμέλεια της Αντιπεριφερειάρχη Πολιτισμού Ε. Δουνδουλάκη και του εντεταλμένου περιφερειακού συμβούλου αρμόδιου για θεατρικές και μουσικές εκδηλώσεις Χ. Ρώμα.

1. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
25/09/2020
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΗ ΛΑΪΚΗ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΑΝΝΑΣ
ΜΠΙΘΙΚΩΤΣΗ
2. ΚΥΡΙΑΚΗ
27/09/2020
Ώρα 11.30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΒΑΤΡΑΧΟΣ» ΑΠΟ ΤΟ
ΘΕΑΤΡΟ ΘΥΜΕΛΗ
3. ΚΥΡΙΑΚΗ
27/09/2020
Ώρα:20.30
ΜΟΥΣΙΚΟΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΜΟΥΣΙΚΟ ΛΕΥΚΩΜΑ» ΑΠΟ ΤΟ
ΘΕΑΤΡΟ ΘΥΜΕΛΗ
4. ΔΕΥΤΕΡΑ
28/09/2020
ΩΡΑ:20:30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΠΟΡΤΑΣ», με τους Περικλή
Λιανό, Μιχάλη Μαρκάτη και Ειρήνη Παπαδημάτου
5. ΤΡΙΤΗ
29/09/2020
ΩΡΑ:20:30
MOYΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΠΥΡΟ ΠΟΛΥΚΑΝΔΡΙΩΤΗ
6. ΤΕΤΑΡΤΗ
30/09/2020
ΩΡΑ:20:30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΜΑΡΙΑ ΠΟΛΥΔΟΥΡΗ», με τη Φωτεινή Φιλοσόφου
7. ΠΕΜΠΤΗ
01/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΓΛΥΚΕΡΙΑΣ-ΜΕΛΙΝΑΣ ΚΑΝΑ
8. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
02/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗ ΛΙΑ ΒΙΣΣΗ, «4 Συχνότητες»
9. ΣΑΒΒΑΤΟ
03/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΛΑΙΩΝΑΣ
10. ΚΥΡΙΑΚΗ
04/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΛΑΙΩΝΑΣ
11. ΔΕΥΤΕΡΑ
05/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΛΑΙΩΝΑΣ
12. ΤΡΙΤΗ
06/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΤΑ ΤΕΤΡΑΔΙΑ ΤΗΣ ΑΝΖΕΛ ΚΟΥΡΤΙΑΝ», ΜΕ ΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΑΛΕΞΑΝΙΑΝ
13. ΤΕΤΑΡΤΗ
07/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΔΟΝ ΚΑΜΙΛΟ», με τον Πέτρο Ξεκούκη κ.α.
14. ΠΕΜΠΤΗ
08/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΟΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΝΟΥΡΑ, ΕΝΑ ΠΕΝΘΙΜΟ ΜΠΛΟΥΖ»
15. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
09/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ
16. ΣΑΒΒΑΤΟ
10/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΩΛΗ ΛΙΔΑΚΗ
17. ΚΥΡΙΑΚΗ
11/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΤΟΥ ΑΙΝΣΤΑΪΝ», με τους Θανάση Θεολόγη
κ.α.
18. ΔΕΥΤΕΡΑ
12/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ Ο ΤΖΟΝΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥ, ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΣΟ ΙΟΡΔΑΝΙΔΗ
19. ΤΡΙΤΗ
13/10/2020
ΩΡΑ:20:30
DEPROFUNDIS- ΕΚ ΒΑΘΕΩΝ , ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ
ΑΝΑΜΑΤΕΡΟΥ
20. ΤΕΤΑΡΤΗ
14/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗN ΟΛΓΑ ΒΕΝΕΤΗ, ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ ΟΙ ΜΝΗΜΕΣ
21. ΠΕΜΠΤΗ
15/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΙΧΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ
22. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
16/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΙΝΑ
23. ΣΑΒΒΑΤΟ
17/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗ ΓΛΥΚΕΡΙΑ
24. ΚΥΡΙΑΚΗ
18/10/2020
Ωρα:11.30
ΠΑΙΔΙΚΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΤΟΥ ΑΙΣΩΠΟΥ», ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ
ΠΡΟΒΑ
25. ΚΥΡΙΑΚΗ
18/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗ ΣΤΕΛΛΑ ΚΟΝΙΤΟΠΟΥΛΟΥ
26. ΔΕΥΤΕΡΑ
19/10/2020
ΩΡΑ:20:30
FILM FOOD FESTIVAL
27. ΤΡΙΤΗ
20/10/2020
ΩΡΑ:20:30
FILM FOOD FESTIVAL
28. ΤΕΤΑΡΤΗ
21/10/2020
ΩΡΑ:20:30
FILM FOOD FESTIVAL
29. ΠΕΜΠΤΗ
22/10/2020
ΩΡΑ:20:30
TO ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΟΥ ΔΙΑΖΥΓΙΟ, ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ
30. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
23/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ ΤΣΑΛΙΓΟΠΟΥΛΟΥ
31. ΣΑΒΒΑΤΟ
24/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΘΗΒΑΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ 7 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ
32. ΚΥΡΙΑΚΗ
25/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΗ ΜΠΑΡΜΠΑΤΗ «ΟΜΟΡΦΗ ΠΟΛΗ ΜΑΓΙΚΗ»
33. ΔΕΥΤΕΡΑ
26/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΓΑ ΒΕΝΕΤΗ, ΜΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
34. ΤΡΙΤΗ
27/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΕΓΩ Η ΠΟΝΤΙΑ ΣΕΒΑΣ ΧΑΝΟΥΜ», ΜΕ ΤΗΝ ΠΩΛΙΝΑ
ΓΚΙΩΝΑΚΗ
35. 28/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ», ΜΕ ΤΙΣ ΡΟΥΜΠΙΝΗ
ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ, Κ.Α.
36. ΠΕΜΠΤΗ
29/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΚΑΤΣΑΡΟΥ
37. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
30/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙΚΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ, ΤΟΥΣ ΜΠΛΕ, ΤΟ ΣΤΑΘΗ
ΔΡΟΓΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΔΑΓΓΕΛΑΚΗ
38. ΣΑΒΒΑΤΟ 31/10/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗ ΣΟΠΡΑΝΟ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΖΑΝΝΗ
39. ΚΥΡΙΑΚΗ 01/11/2020
ΩΡΑ:20:30
ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗ ΛΕΝΑ ΑΛΚΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΥΡΙΚΙΟ ΜΑΥΡΙΚΙΟΥ
40. ΔΕΥΤΕΡΑ 02/11/2020
ΩΡΑ:20:30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ», ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΝΤΑΛΙΑΝΗ
41. ΤΡΙΤΗ 03/11/2020
ΩΡΑ:20:30
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΒΑΚΧΕΣ», ΤΟΥ ΕΥΡΙΠΙΔΗ ΣΕ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΣΟΥΓΑΡΗ

  • 23
  •  
  •  
  •  

Σχολιάστε